گرفتگی ماهیچه شکم و کمر هنگام استفاده از حلقه هولاهوپ

پاسخ داده شد
1
0

وقتی ماهیچه های شکم و ناحیه ی کمر توسط حلقه هولاهوپ دچار گرفتگی و درد میشه چجوری دوباره ورزش حلقه رو تکرار کنیم ؟صبر کنیم تا خوب شود یا ……

  • Sepideh 5 ماه قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 4 ماه قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
-1
0

اگر ماهیچه های شکم و ناحیه ی کمر شما به دلیل انجام تمرینات حلقه هولاهوپ دچار درد و گرفتگی شده‌اند، ابتدا باید به آنها استراحت داده شود. استراحت به ماهیچه ها کمک می کند تا بهبود پیدا کنند و شما را برای شروع دوباره تمرین آماده کند.

هنگامی که درد و گرفتگی بهبود یابد و شما آماده به ادامه تمرینات باشید، می توانید با رعایت مراقبت های زیر به ورزش حلقه هولاهوپ بازگردید:

۱. شروع کنید با چرخاندن حلقه هولاهوپ به طور آهسته و با حرکات نرم و صاف. بهتر است با تعداد دفعات کمتری شروع کنید و به تدریج تعداد دفعات را افزایش دهید.

۲. از یک کفش مناسب استفاده کنید که توانایی جذب ضربات وارد بر روی سطح را داشته باشد.

۳. حواستان به وضعیت بدنتان باشید و فشار زیادی به ماهیچه ها نیافتید. همچنین حرکات صحیح و درست بدنی را انجام دهید.

۴. احمقانه نیست، پیش از شروع تمرینات با یک پزشک یا مربی ورزشی مشورت کنید. آنها می توانند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام تمرینات درست و رعایت مراقبت های لازم به شما بدهند.

با رعایت این موارد، می توانید دوباره به ورزش حلقه هولاهوپ بازگردید و از تمرینات استفاده کنید. در صورتی که درد و گرفتگی ادامه دارد یا شدید است، بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
1
0

برخی از افراد از حلقه های وزن دار با وزن بیش از 2.5 کیلو استفاده می کنند و این حلقه های نامناسب می تواند باعث کبودی در اطراف دنده ها، پشت یا شکم شود. آنها همچنین می توانند عصب را نیشگون بگیرند یا اندام داخلی را کبود کنند. استفاده بیش از حد از حلقه وزن دار با هر وزنی می تواند به دلیل فشار مکرر به قسمتی از بدن باعث آسیب شود.

برای انجام درست حرکت هولاهوپ، به عضلات مرکزی قوی و تحرک خوب در باسن نیاز دارید. یادگیری نحوه استفاده از هولاهوپ و تمرین منظم آن، روشی عالی برای هدف قرار دادن و تمرین دادن عضلات شکم است.

در روزهای اول زیاده روی نکنید، با جلسات 2 تا 3 دقیقه ای در روز شروع کنید تا بدن شما بتواند عضله اصلی را بدون ناراحتی بسازد. اگر متوجه کبودی شدید، چند روز صبر کنید و دوباره به تدریج شروع کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 2 نتایج
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت